Компанія Nissan спільно з OPUS Campers розробила незвичайний причіп-кемпер, який використовує вживанні акумуляторні батареї від електромобілів Nissan для автономного постачання енергією далеко від електромереж.

У конструкцію концепт-кара Nissan x OPUS входить портативний водонепроникний блок живлення Nissan Energy ROAM, ємність батарей якого становить 700 Втч, а вихідна потужність – 1 кВт. Самі батареї являють собою відновлені акумулятори, якы відпрацювали свій термін на електромобілях Nissan першого покоління.

Блок живлення встановлюється в спеціальному відділенні в передній частині OPUS, після чого постачає енергією обидві ланцюга автомобіля: з напругою 230В і 12В (шляхом зарядки окремої бортовий батареї на 12В). В результаті він здатний забезпечити туристам «енергетичну автономність» протягом приблизно семи днів, з урахуванням загальної ємності 12-вольтової батареї і однієї або двох зарядок додаткової сонячної батареї ємністю 400 Втч, на зарядку якої потрібно від 2 до 4 годин залежно від погоди.

Блок Nissan Energy ROAM можна витягти з кемпера і зарядити в таборі, підключивши до стандартної побутової розетки, сонячній батареї або дизельного генератора (правда, в останньому випадку доведеться пожертвував тишею і екологічністю).

Варто зазначити, що причіп-кемпер AIR OPUS використовує бортовий компресор, який надуває намет за 90 секунд. Усередині Nissan x OPUS знаходиться кухонне начиння (включаючи мікрохвильову піч, газову плиту і холодильник), обідня зона з сидіннями і спальні місця; всього в кемпері можуть поміститися до шести осіб. Також там можна знайти розетку на 230 В для живлення побутової техніки; USB-роз’єми для зарядки смартфонів та інших пристроїв; світлодіодні світильники в наметі; мобільну точку доступу WiFi 4G і цифровий проектор з висувним екраном для перегляду фільмів.

Франциско Карранса, керуючий директор Nissan Energy, сказав: “Лідерство Nissan в сфері енергетичних послуг означає, що ми не тільки міняємо образ життя людей, а й спосіб їхнього життя. Концепція Nissan x OPUS – це реальний приклад того, як Nissan Energy ROAM може інтегруватися в наш спосіб життя – в цьому справа”.

Він додав: «Наші клієнти вже мають можливість контролювати енергоспоживання будинку за допомогою рішень Nissan. Тепер ми можемо дати їм повну незалежність, щоб випробувати пригоди «поза мережею». Новий Nissan Energy ROAM може забезпечити чисту, стійке енергопостачання в найвіддаленіших куточках світу.

Nissan x OPUS:

Інноваційний AIR OPUS, запущений у 2017 році, використовує технологію полюсів AIR з бортовим компресором, щоб роздувати кемпер приблизно за 90 секунд. Легкий і компактний дизайн OPUS робить його ідеальним компаньйоном для позашляхового кемпінгу і збирається «вийти з сітки».

Всередині Nissan x OPUSє обладнання для приготування їжі, зона для відпочинку / їдальні та спальні місця для шести осіб. Відповідаючи вимогам «підключеного автофургону», концепція також надає широку специфікацію, щоб утримати навіть найбільш технічно орієнтованого кемпера задоволені на відкритому повітрі.

Nissan x OPUS пропонує 230-вольтову розетку для живлення побутової техніки; USB розетки для зарядки смартфонів або інших периферійних пристроїв; Світлодіодне освітлення в навісі; 4G мобільний WiFi точка доступу до 10 пристроїв; і навіть цифровий проектор з висувним екраном для перегляду фільмів у вечірній час.

Щоб зберегти відпочиваючих в кінці довгого походу, є 230-міліметрові портативні мікрохвильові печі, газові плити з двома пальниками і холодильник.

На зовнішньому, Nissan x OPUS твердо готовий для пригоди з-дорожними шинами та колесами сплаву; стійки для двох велосипедів і навіть кріплення для байдарки.

Потужність Nissan x OPUS:

Постачання 700Wh ємності та потужність 1 кВт, Nissan Energy ROAM здатний розширити енергетичну незалежність OPUS приблизно на сім днів на основі об’єднаної потужності акумуляторної батареї, акумулятора Nissan Energy ROAM і від одного до двох зарядів аксесуарів сонячної панелі потужністю 400 Вт (що займає 2-4 години * за перезарядку). Це дає змогу більш авантюрним туристам повністю вийти з мережі до тижня.

Коли необхідний поповнення, Nissan Energy ROAM легко видаляється з модифікованого переднього відділення. Потім пристрій може бути підключений до будь-якої стандартної розетки 230 В і заряджатися близько години. Ефективність концепції полягає в тому, що Nissan x OPUS може залишитися в своєму віддаленому місці для кемпінгу без необхідності буксируватися назад до джерела енергії «на сітці».

Альтернативно, якщо 230v socket є ніде біля camping розташування, Nissan Енергія ROAM обладнується з DC входом для сонячної енергії енергії панелі. Розчин сонячної батареї потужністю 400 ват може повністю зарядити пристрій протягом двох-чотирьох годин

Концепція Nissan x OPUS зробить свій публічний дебют на стенді OPUS на виставці Караван, Кемпінг і Будинок на Автосалоні в NEC, Бірмінгем, Великобританія 19-24 лютого 2019 року.

ГалАвтоСвіт офіційний дилер Nissan у ЛьвовіНовиниNissan та OPUS розробили причіп-кемпер, який використовує вживанні акумуляторні батареї (фото)