В рамках міжнародної виставки електроніки CES 2018 компанія Nissan North America, Inc. (Філія Nissan Motor Co. Ltd. в США) оголосила про укладення договору з Дослідницьким центром NASA Ames, який знаходиться в Силіконовій долині, в Каліфорнії. Тема договору – співпраця в галузі наукових досліджень і розробки технологій для майбутніх послуг із застосуванням систем автономного водіння, а також демонстрація цих технологій в дії в Силіконовій долині. Таке оновлення умов існуючого співробітництва між Nissan і NASA ґрунтується на досягнутих успіхах і визначає нові масштаби діяльності на 2019 рік.

Згідно з умовами п’ятирічного плану спільної діяльності, фахівці з Дослідницького центру Nissan в Силіконовій долині і центру NASA Ames спільно працювали над розвитком систем автономного водіння для автомобілів. У січні 2017 року на виставці споживчої електроніки і ІТ (CES) в Лас-Вегасі Nissan представив технологію SAM (Nissan Seamless Autonomous Mobility). Це нова платформа для управління парками автомобілів, оснащених системами автономного водіння, створена на базі розробок NASA. На новому етапі співпраці Nisan і NASA розвиватимуть досягнутий успіх, удосконалюючи систему SAM. Також Nissan і NASA будуть тестувати SAM (з метою здійснення транспортних послуг на основі автономної мобільності) – до того, як впроваджувати її в загальне користування.

«Ми створили SAM на базі технологій NASA, розроблених для управління міжпланетними всюдиходами, які пересуваються по непередбачуваним ландшафтам, – сказав Мартен Серхіс (Maarten Sierhuis), директор дослідницького центру Nissan в Силіконовій долині. – Наша мета – використати SAM, допомагаючи стороннім організаціям безпечно інтегрувати парки автономних автомобілів в непередбачуване міське середовище. Такі автопарки можуть служити, наприклад, для прокату автомобілів, в якості громадського транспорту або для надання послуг по логістиці та доставці. Остаточний етап нашого існуючого договору про дослідження з NASA допоможе нам наблизитися до цієї мети і протестувати SAM в робочих умовах, на громадських вулицях».

«Одна із стратегічних завдань NASA – використання технологій, розроблених для реалізації місії і програм NASA, в комерційних і соціальних додатках, що мають більш широке застосування, – заявляє Юджин Ту (Eugene Tu), директор центру NASA Ames. – Використання розробок NASA в області робототехніки для прискорення впровадження послуг автономної мобільності – прекрасний приклад того, як важлива робота, необхідна для освоєння космосу, може використовуватися для передових технологій тут, на Землі».

Співпраця з NASA в наукових дослідженнях – частина «дорожньої карти» Nissan в тому, що стосується технологічної і комерційної еволюції стратегії Nissan Intelligent Mobility. Ця «дорожня карта» об’єднує три напрямки роботи над взаємопов’язаними інноваціями: автономне водіння (Intelligent Drive), електрифікація (Intelligent Power), інфраструктура та супутні технології (Intelligent Integration). Система SAM являє собою важливу віху в розвитку Nissan Intelligent Integration, оскільки створює інфраструктуру для безпечної і оптимальної інтеграції послуг автономної мобільності в існуючу міське середовище.

ГалАвтоСвіт офіційний дилер Nissan у ЛьвовіНовиниNissan і NASA розширюють дослідницьку діяльність в сфері автономного водіння