Електромобіль, що символізує концепцію «Nissan Intelligent Mobility», запущений у виробництво. Поставки європейським покупцям почнуться в лютому 2018 року.
Сандерленд, Великобританія (20 грудня 2017 г.) – Компанія Nissan в Європі офіційно оголосила про старт виробництва нового Nissan Leaf. З того моменту, як з конвеєра заводу Nissan в Сандерленді зійшли перші Leaf нового покоління, почався зворотний відлік часу для покупців, які очікують отримання своїх електромобілів в лютому.

Новий Leaf втілює стратегію «Nissan Intelligent Mobility» і вже відзначений міжнародними нагородами за інновації та технології. Електрокар розроблений з нуля, щоб запропонувати покупцям більш широку лінійку версій виконання, динамічний дизайн, передові системи допомоги водієві і вдосконалені функції зв’язку і комунікації.

Кевін Фіцпатрік (Kevin Fitzpatrick), віце-президент з виробництва Nissan в Європі, прокоментував: «У 2011 році Nissan відкрив новий шлях, представивши електромобілі в Європі; і з тих пір ми щороку бачимо, що все більше і більше покупців поділяють наші погляди на майбутнє автотранспорту. Ми раді почати виробництво в Сандерленді і поставляти нові Nissan Leaf на європейські ринки з лютого 2018 року ».

Новий Nissan Leaf відрізняється збільшеним пробігом без підзарядки (378 км *). Ця технологія, в поєднанні з розширенням європейської мережі станцій швидкої зарядки CHAdeMO, дозволить власникам насолоджуватися тривалими поїздками.

На новому Nissan Leaf реалізовані такі сучасні технології, як:
Нова «електронна педаль» – e-Pedal, яка дозволяє водіям починати рух, прискорювати, уповільнювати або зупиняти автомобіль, просто збільшуючи або зменшуючи зусилля, яке до педалі акселератора. Ця система покращує контроль над автомобілем і знижує стрес під час водіння. E-pedal може утримувати нерухомим навіть автомобіль, який зупинився на крутому схилі. Ця система входить в базове устаткування всіх версій виконання нового Leaf.

Передова система автономного водіння ProPILOT, яка автоматично контролює дистанцію до автомобіля, що їде попереду і задіює рульове управління, допомагаючи водієві утримувати Leaf в центрі своєї смуги руху. Ці функції значно покращують враження від водіння по автомагістралі – як при вільному русі, так і в щільному транспортному потоці.
Система допомоги при паркуванні ProPILOT Park, яка дозволяє припаркувати новий Leaf одним натисканням кнопки. Ця повністю автоматична система поєднує в собі передові технології обробки зображень, що надходять від камер високого дозволу, а також інформації, що надходить від 12 ультразвукових датчиків, встановлених по периметру кузова. Це дозволяє системі направляти автомобіль на вибране місце для парковки.

Nissan Leaf для європейських ринків виготовляється у Великобританії з 2013 року. Всього в Європі продано 85 000 одиниць з 2011 року, коли почалися перші поставки LEAF з заводу Nissan в місті Оппама, Японія. Слідом за первісною інвестицією в 420 млн. фунтів стерлінгів для виробництва нового Leaf в завод Nissan в Сандерленді було вкладено додатково 36 млн. фунтів стерлінгів. Це забезпечує понад 2000 робочих місць в Nissan і в лінійці британських постачальників компанії.

Виробництво нового Nissan Leaf стартувало після того, як в листопаді 2017 року електромобіль отримав перші нагороди на щорічній церемонії CES Unveiled в Нью-Йорку. Міжнародна виставка побутової електроніки, робототехніки та мобільних технологій CES проводиться з ініціативи американської Асоціації споживчих технологій (CTA). LEAF отримав нагороди відразу в двох номінаціях:

  • Нагорода за найкращі інновації (CES Best of Innovation) – в галузі інтелектуальних систем і систем автономного водіння;
  • Почесна нагорода за «технології для кращого світу» (CES honoree for Tech for a Better World).

Крім нового Leaf, на заводі Nissan в Сандерленді виробляються найбільш затребувані кросовери Qashqai і Juke. У 2016 році завод відсвяткував своє 30-річчя, і перевищення обсягу сумарного виробництва в 9 млн. автомобілів. Таким чином, підприємство в Сандерленді стало найбільшим автомобілебудівним заводом за всю історію Великобританії.

ГалАвтоСвіт офіційний дилер Nissan у ЛьвовіНовиниСтарт виробництва нового Nissan Leaf в Європі