Європейський дизайн-центр Nissan відзначив 15-річчя успішної роботи

  • Європейський дизайн-центр Nissan (NDE) відкрився 15 років тому – 25 січня 2003 року в історичній будівлі в центрі Лондона
  • У NDE почалося життя популярних кросоверів Nissan: Qashqai і Juke
  • Колишнє транспортний депо, покрите графіті, перетворилося в дизайн-студію світового рівня
  • В честь цього важливого ювілею віце-президент NDE Мамору Аокі (Mamoru Aoki) представив свій список з 15 найбільш значущих автомобілів, створених в NDE з 2003 року

Європейський дизайн-центр Nissan (NDE – Nissan Design Europe) – креативний кластер світового масштабу і місце, де почалося життя ряду найпопулярніших і інноваційних моделей. У січні NDE відзначив 15-річний ювілей роботи.

Дизайн-студія офіційно відкрила двері 25 січня 2003 року в Паддінгтоні, одному з районів Лондона. Цьому передувала широка програма модернізації, в результаті якої занедбане і розписане графіті транспортне депо (відоме під офіційною назвою «Ротонда») перетворилося в ультрасучасний урбаністичний простір, де народжується дизайн.

Студія, відома в компанії як NDE, протягом півтора десятків років служила запорукою успіху Nissan в Європі – особливо в області кросоверів. На креслярських дошках NDE виник перший концепт Nissan Qashqai (2003 рік), а також всі наступні серійні варіанти цієї моделі. Відділення NDE також було «локомотивом» розробки молодшого брата Qashqai – Nissan Juke. Перші натяки на його «мускулистий» вигляд з’явилися в дизайні концепт-кара Qazana (2009 г.). Разом ці дві моделі створили первинний попит на кросовери і мали значний вплив на європейський автомобільний ринок, спонукавши інші бренди слідувати за лідером – компанією Nissan.

Європейська студія дизайну Infiniti – преміального бренду групи Nissan – відкрилася в цій будівлі в 2014 році.

Мамору Аокі (Mamoru Aoki), віце-президент NDE, зазначив: «NDE вніс видатний внесок в глобальний модельний ряд Nissan, яким ми його бачимо сьогодні. Особливо важливу роль зіграли Qashqai і Juke, які надали покупцям новий рівень свободи вибору, багатофункціональності та інновацій».

«Центр NDE з’явився в «Ротондї» у 2003 році, коли стиль нашого дизайну був «сміливим і продуманим». З того часу наші концепт-кари і серійні автомобілі, що народилися в цій будівлі, втілюють обидві ці якості», – додає Мамору.

Інноваційний підхід Nissan до автомобільного дизайну реалізований і в новітній моделі для Європи – новому Nissan Leaf. Цей електромобіль символізує стратегію Nissan Intelligent Mobility, націлену на побудову більш захоплюючого, безпечного і «підключеного» майбутнього.

«Цього місяця ми святкуємо свій 15-річний ювілей, але це тільки початок. Сьогодні в NDE є талановитий колектив, який старанно працює, щоб історія успіху Nissan в Європі тривала ще 15 років і більше », –  підсумував Мамору.

Щоб відзначити 15 років роботи, Мамору особисто склав список з 15 своїх улюблених дизайнерських розробок за останні 15 років. Він також наводить свої думки про те, чому кожна з цих моделей – будь то концепт-кар або серійний автомобіль Nissan і Infiniti – заслуговує місця в цьому списку.

Концепт-кар Qashqai

2003 р.

«Заклав основу сучасного сегмента кросоверів, вкрай популярного на європейському ринку».

Micra c + c

2005 р

«Micra на той момент вже була популярна у світі, але це оновлення особливо підкреслило симпатичний вигляд моделі».

Концепт-кар Terranaut

2006 р

«Концепт-кар, який передував появі Nissan Pathfinder – унікального SUV, створеного для любителів пригод, які подорожують найекстремальнішими регіонами усього світу».

Qashqai

2007 р

«Перший кросовер Nissan, що належить до C-сегменту. До кінця 2007 року Nissan продав у Європі майже 100000 таких автомобілів. Модернізована модель, що вийшла в 2010 році, також була дуже успішною».

Концепт-кар NV200

2007 р

«Інноваційний сплав: офіс на колесах і автомобіль для ділових поїздок – в єдиному унікальному компонуванні. Автомобіль мрії для активної та інтелектуальної людини, створений на базі фургона NV200».

Концепт-кар Qazana

2009 р

«З’явився після успіху Qashqai і відобразив плани Nissan по розробці кросовера менших розмірів. Відрізняється унікальною, сміливою концепцією і стилем».

Juke

2010 р

«Перший кросовер Nissan, адресований покупцям моделей B-сегмента. Цей символ стилю Nissan став ще одним доказом того, що NDE може створювати продукти з великим потенціалом».

Qashqai

2013 р

«Друге покоління Qashqai. Знаменує важливий крок вперед майже в усіх напрямках. При цьому зберігає сімейні риси моделі: практичність і високі їздові характеристики».

Концепт-кар Nissan Concept 2020

2014 р

«Шедевр автомобільного дизайну, створений для демонстрації стилістичного напряму Nissan, яке ми називаємо «Емоційна геометрія».

Концепт-кар Infiniti Emerg-E

2014 р

«Безкомпромісне втілення сутності Infiniti – преміального бренду Nissan. Автомобіль гармонійно поєднує захоплюючу міць і динамічність з футуристичним дизайном і нульовим рівнем викидів».

Концепт-кар Gripz

2015 р

«Вивчення можливості поєднання кросовера B-сегмента найближчого майбутнього з характеристиками спортивного автомобіля. Також цей концепт демонструє напрямки розвитку дизайну Nissan і узгоджується з нашим баченням Concept 2020».

Концепт-кар Infiniti QX30

2015 р

«Втілення поглядів Infiniti на дизайн нового компактного кросовера преміум-класу. Кросовер, адресований новому поколінню покупців преміальних продуктів. Цей концепт був узятий за основу при створенні серійної моделі QX30».

Прототип Blade Glider

2016 р

«Футуристичний електромобіль з високими характеристиками і революційним дизайном спорткара. Найбільш популярний і незвичайний концепт завжди притягує погляди».

Концепт-кар Navara EnGuard

2016 р

«Демонструє напрямки можливих модифікацій для Navara, з інноваційним застосуванням акумуляторних батарей електромобілів Nissan. Батареї грають роль портативних енергетичних модулів в умовах, коли люди позбавлені стабільного енергопостачання».

Infiniti Q60 Project Black S

2017 р

«Досліджує потенціал нової лінійки моделей Infiniti з підвищеними характеристиками. Радикальна інтерпретація купе Q60 з ефективним гібридним силовим агрегатом і системами рекуперації енергії, аналогічними використовуваним на болідах Формули 1».

ГалАвтоСвіт офіційний дилер Nissan у ЛьвовіНовиниЄвропейський дизайн-центр Nissan відзначив 15-річчя успішної роботи